o nas

Wojciech Targowski


Mateusz Targowski

.

Geneza autorskiej pracowni projektowej FORT TARGOWSKI sięga roku 1989 kiedy to powstała spółka PPW FORT. Przez wiele lat jej udziałowcami i głównymi projektantami, wraz z Wojciechem Targowskim, byli Piotr Mazur († 14.05.2013) i Antoni Taraszkiewicz, którym spółka Fort, a obecnie FORT TARGOWSKI zawdzięczają utrwaloną renomę.

Spółka Fort działała nieprzerwanie do chwili, zachowującego ciągłość funkcjonowania, podziału na dwie pracownie, z których FORT TARGOWSKI Sp. z o.o. powstała jako rodzinna firma, której jedynymi udziałowcami i głównymi projektantami są architekci Wojciech i Mateusz Targowscy.

Ponadto, w skład zespołu wchodzą zarówno doświadczeni, wieloletni projektanci jak i młodzi architekci o wysokich kwalifikacjach zdobytych w pracowniach projektowych w kraju za granicą. Działalność pracowni oparta jest na stałej współpracy z renomowanymi zespołami projektantów branżowych wszelkiej specjalności, co pozwala na wykonywanie kompletnych wielobranżowych projektów o zróżnicowanym programie użytkowym, wysokim stopniu skomplikowania i wyjątkowych wymogach technicznych.

Firma prowadzi działalność w zakresie opracowań urbanistycznych, studiów i ekspertyz, przygotowania inwestycji, sporządzania dokumentacji projektowej i sprawowania nadzorów autorskich nad realizacją obiektów użyteczności publicznej, budynków biurowych, mieszkalnictwa i innych budowli o różnym programie użytkowym i unikatowej lokalizacji.

Naszymi klientami są zarówno reprezentanci sektora publicznego jak i międzynarodowe korporacje, polscy przedsiębiorcy i klienci indywidualni. Mamy doświadczenie we współpracy z inwestorami i projektantami z wielu krajów: między innymi ze Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Belgii, Francji, Holandii, Rosji, Niemiec i USA.

Architekci pracowni FORT TARGOWSKI z sukcesami brali udział w licznych konkursach architektonicznych krajowych i międzynarodowych. Za swą twórczość uhonorowani zostali wieloma prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami, a obiekty ich autorstwa szczególnie trwale zapisały się w pejzażu architektonicznym Trójmiasta. Publikacje autorskich realizacji w krajowych, europejskich i światowych wydawnictwach architektonicznych, udział w wystawach, autorskie wykłady w Polsce i za granicą świadczą o randze ich zawodowego sukcesu.

Wielu spośród projektantów firmy FORT TARGOWSKI jest trwale związanych z Wydziałem Architektury Politechniki Gdańskiej, będąc jej pracownikami i doktorantami.